Awans Motoru do V ligi!

Zespół Motoru GrochowceKlub sportowy „Motor” Grochowce został założony przez mieszkańców wsi w 1984 roku. Wówczas w skład naszej drużyny wchodziły głównie osoby z Grochowiec, ale także z okolicznych miejscowości. W kolejnych latach klub występował do roku 2007 w przemyskiej A klasie, następnie spadł do B klasy tej samej grupy. Lata po spadku do B klasy nie były łatwe, drużyna nie odnosiła większych sukcesów. Jednak mobilizacja prezesa klubu Emila Koguta oraz wsparcie pojedynczych osób doprowadziły do tego, że w roku 2013 „Motor” znów awansował do A-klasy. Ten moment był początkiem świetnej passy klubu z Grochowiec. Do drużyny zostali sprowadzeni klasowi zawodnicy oraz nowy trener Artur Strzałkowski. Po roku znakomitych występów w klasie A, drużyna wywalczyła historyczny awans do V ligi okręgowej. Znaczące sukcesy drużyny sprawiły iż o Grochowcach stało się głośno w niemal całym regionie, a zmagania piłkarzy „Motoru” zaczęły przyciągać wielu sympatyków piłki nożnej. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej stał się również przyczyną rozpoczęcia modernizacji boiska oraz infrastruktury wokół niego. W zmiany te zaangażowani są sponsorzy, wójt Gminy Przemyśl, mieszkańcy wsi, a także zawodnicy naszego klubu. Kibice oraz wszyscy sprzyjający „Motorowi” Grochowce mają ogromną nadzieję iż klub będzie odnosił kolejne sukcesy i że uda mu się awansować do jeszcze wyższych klas rozgrywkowych. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.