Zaproszenie na festyn w Grochowcach… z 1929 roku

Wygląda na to, że tradycja organizowanie festynów w Grochowcach jest bardzo długa. Dotarliśmy do afisza zapraszającego na festyn z 1929 roku.

Staraniem Kół Ligi Kobiet w Przemyślu i w Grochowcach pod protektoratem Generałowej Galiczyny, Starościny Michałowskiej, Treterowej-Doliniańskiej odbędzie się w niedzielę 2 czerwca 1929 roku w Grochowcach w lasku JWP Treterów WIELKI FESTYN – brzmi zaproszenie.

Planowany program był niezwykle bogaty: Poczta. Confetti. Wyścici w workach. Wyścici w jedzeniu. Wybór wiejskiej królowej. Prawdziwa wróżba czarodziejki Sidochy. Pieśń lirnika. Huśtawka. Występ Jacka Znachora i Czarnoksiężnika Bystrego. Tańce.

Do tego Bogata Loteria Fantowa z żywymi fantami! Co trzeci los wygrywał a jeden los kosztował 20 groszy. Organizatorzy kusili smacznym bufetem wiejskim oraz muzyką wojskową. Wstęp na festyn wynosił 50 groszy od osoby a dla dzieci i żółnierzy 20 groszy. Jakby tego było mało, zorganizowano „bezpłatne podwody” z placu obok kościoła Reformatów od 2-giej do 5-tej popołudniu oraz powrót o 7.30 wieczorem.

Zaproszenie kończył wiersz:

„Kto chce stracić smutki swoje, niechże prędko spieszy

Bo w Grochowcach na festynie w lasku się pocieszy!”

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.